30 udanych lat firmy Marma Polskie Folie

Środa, 2021-10-20

Trzy dekady wyzwań, trudności i… bardzo dynamicznego rozwoju. Spółka Marma Polskie Folie dorastała wraz z całą polską gospodarką - od raczkującego kapitalizmu, w którym przyszło jej powstawać, poprzez burzliwe ekonomicznie lata 90., wejście do Unii Europejskiej i ekspansję zagraniczną aż po dziś dzień, gdy firma jest jednym z najsilniejszych podmiotów w swojej branży.

Nikt spośród zgromadzonych na uroczystej gali odbywającej się w rzeszowskim hotelu Hilton Garden Inn nie miał wątpliwości, że 30 lat funkcjonowania Marmy można ocenić jednoznacznie pozytywnie. Przez ten czas firma zdążyła na stałe wpisać się w podkarpacki krajobraz gospodarczy. Najlepszym dowodem na to, jaką reputację udało się jej zbudować, była liczna obecność zaproszonych gości. Nie zabrakło wśród nich zaufanych kontrahentów, którym współpraca z Marmą pozwoliła na rozwój własnego asortymentu i rośnięcie wraz z jubilatką.

Na rocznicowym spotkaniu zjawili się też liderzy opinii, przedstawiciele świata biznesu, nauki, a także politycy.
Jak mówili przemawiający goście - wśród których byli m.in. marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl czy prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, Marma to połączenie wysokich, europejskich aspiracji rozwijającego się rodzinnego przedsiębiorstwa z wrażliwością na losy regionu. Dowód na to, że w Polsce biznes może szybko rosnąć i godzić to z realizacją celów społecznych. Firma bowiem nie tylko od lat inwestuje w regionie, zapewniając stabilne miejsca pracy, ale również podejmuje działania na rzecz lokalnej społeczności - czego przykładem jest wieloletnie wsparcie żużlowej drużyny Stal Rzeszów. Właściciele przedsiębiorstwa są także aktywnymi inwestorami modernizującymi miasto oraz region.

Rocznica to nie tylko okazja do wspomnień i przypomnienia, jak wielką rolę Marma Polskie Folie odgrywa w rodzinnym mieście i regionie. Nakreślone zostały nowe wyzwania i cele, bo firma nie ma zamiaru stać w miejscu i chce dalej umacniać swoją pozycję na europejskim rynku.
Jednym z najważniejszych wyzwań dla całej branży chemicznej będzie przestawienie sektora na bezemisyjne, neutralne dla klimatu tory. Temu właśnie poświęcone były poprzedzające uroczystość debaty, a także okrągły stół branży chemicznej odbywający się podczas wydarzenia.

Marta Półtorak, prezes Marmy Polskich Folii, wielokrotnie przypominała, że firma nie boi się tego, co czeka ją w kolejnych latach w związku z nową polityką klimatyczną. I jak zapewniała, Marma nadal ma zamiar wyprzedzać nie tylko europejską konkurencję, ale też ogólnoświatowe trendy. Sama bowiem wyznacza ambitniejsze cele w zakresie odzyskiwania surowców czy technologii biodegradowalnych niż te wskazane przez krajowe regulacje. I jak zapewniała prezes, nadal będzie to robić - z korzyścią dla firmy, jej pracowników, klientów i polskiej gospodarki.

 

Więcej czytaj na: gazetaprawna.pl

 

Zobacz Fotofelację z Gali 30-Lecia Marma Polskie Folie

 

Powrót do listy aktualności