O Firmie - Marma Polskie Folie

Początki działalności

Od początku swego istnienia, czyli od roku 1991 firma związała się z rynkiem folii polietylenowych różnych zastosowań.

W pierwszym okresie działalności występowała pod nazwą FPHU MARMA, a program produkcji obejmował wybrane asortymenty folii ogrodniczych i budowlanych oraz nieskomplikowane opakowania dla przemysłu chemicznego i szklarskiego.

Mając świadomość iż na coraz bardziej wymagającym rynku przetrwają tylko te firmy, które będą miały do zaoferowania wysokiej jakości produkt, szeroki asortyment i możliwość utrzymywania konkurencyjnych cen, zarząd MPF dążył nieustannie do sprostania tym wyzwaniom. W ramach takiej właśnie strategii, programowo i systematycznie rozbudowywano przedsiębiorstwo we wszystkich obszarach jego działania od personelu i jego kwalifikacji poprzez technologię produkcji po coraz bardziej zaawansowane działania marketingowe.

Nowa tożsamość wizualna firmy

W 1996 roku zakład produkcyjny został przeniesiony do zakupionego i zaadaptowanego na ten cel obiektu w Kańczudze.

Zintensyfikowane wówczas inwestycje w najnowocześniejsze maszyny i technologie poparte dalszą rozbudową działań o charakterze rynkowym pozwoliły znacznie rozszerzyć ofertę firmy, podnieść jakość obsługi, a co za tym idzie, rozpocząć zmagania jak równy z równym, z największymi, o uznanie Klientów w całej Polsce. W tym czasie została podjęta decyzja o dostosowaniu wizerunku firmy do jej aktualnej pozycji na rynku. Została zaprojektowana i wdrożona nowa tożsamość wizualna firmy i nazwa: Marma Polskie Folie.

Nieustanne dążenie do wprowadzania innowacji w dziedzinie zastosowań folii, systematyczne poszerzanie oferty o nowe produkty, staranny dobór i szkolenie personelu, pozwoliło osiągnąć firmie czołową pozycję w kraju, a także zaistnieć poza jego granicami. Dowodem uznania tej pozycji może być zaufanie wielu klientów w Polsce i w Europie. 

10 lat firmy

W 2001 r. firma uzyskała certyfikat potwierdzający wdrożenie systemu zarządzania jakością ISO 9001.
 
W tym samym, jubileuszowym dla Marmy, roku firma ukończyła prowadzony pod okiem Konserwatora Zabytków, remont secesyjnej Willi Pod Sową w Alei Pod Kasztanami w Rzeszowie i tam obecnie mieści się siedziba i biuro MPF.
 
Jej uroczyste otwarcie 2 czerwca 2001, zbiegło się w czasie z obchodami 10 lecia działalności firmy.
 
W czasie uroczystości, a także na koncercie i bankiecie na Zamku w Łańcucie, mieliśmy przyjemność gościć władze miasta, przedstawicieli wyższych uczelni z kraju i zagranicy, licznych przedsiębiorstw związanych z nami wieloletnią współpracą.

XXV-lecie Marma Polskie Folie

XXV lat Marma Polskie Folie Sp. z o.o.

25 lat doświadczenia, setki zaufanych partnerów oraz tysiące zadowolonych klientów w Polsce i Europie, dla których tworzenie najbardziej doskonałych produktów niezmiennie od dwóch dekad jest misją naszej firmy. W tym roku Marma Polskie Folie Sp. z o.o. obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia na rynku.

Jubileusz to dla naszej firmy niezwykle ważny moment. To czas podsumowań, refleksji oraz spojrzenia na nowe horyzonty.

Kiedy w 1991 roku powstawała Marma, a jej zakres produkcji obejmował wybrany asortyment folii ogrodniczych i budowlanych oraz podstawowe opakowania dla przemysłu, nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie przypuszczaliśmy, że po 25 latach funkcjonowania na rynku, już jako Marma Polskie Folie, będzie jednym z liderów przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie, z powodzeniem tworzącym produkty dla milionów klientów.

Jubileusz 25-lecia firmy Marma Polskie Folie to historia budowy marki opartej na mocnych fundamentach. Nasza firma powstała z pasji oraz chęci stworzenia nowoczesnych produktów o najwyższej jakości. Uznając te cele za priorytetowe, Marma Polskie Folie systematycznie rozwijała się, zwiększając zakres działalności, współpracując z najlepszymi, a przede wszystkim podejmując nowe inicjatywy oraz tworząc innowacyjne produkty.

Już po kilku latach udało się nam znacznie rozbudować przedsiębiorstwo. Ważnym krokiem na drodze rozwoju firmy, było przeniesienie w 1996 roku zakładu produkcyjnego, do wówczas zakupionego obiektu w Kańczudze. Dzięki temu, zintensyfikowaliśmy działania zmierzające do realizacji wizji firmy Marma Polskie Folie jako lidera we wdrażaniu innowacyjnych technologii. Jedynie w ciągu ostatniego dziesięciolecia w Kańczudze wybudowaliśmy dwie hale produkcyjne i jedną magazynową. Wyposażenie zakładu produkcyjnego powiększyliśmy o szereg nowych urządzeń i maszyn, począwszy od linii do produkcji i regranulacji, poprzez specjalistyczne drukarki, urządzenia do naklejania płyt fotopolimerowych, owijarki do palet, zgrzewarki, po laminator czy mieszalnię farb.

Dodatkowo wdrożyliśmy kompleksowy system komputerowy wrazz oprogramowaniem, umożliwiający zintegrowane zarządzanie całą firmą.

Konsekwentnie inwestując w rozwój, Marma Polskie Folie umacniała swoją pozycję na europejskim rynku, w wyniku czego do Grupy MARMA w 2003 roku dołączył Chempack Kędzierzyn Koźle, a w 2004 roku Lenko S.A. Bielsko -  Biała.

Dziś zaufanie klientów, poparte zdobytymi na przestrzeni lat certyfikatami jakości, stanowi najznakomitsze podsumowanie dwóch dekad doświadczenia firmy Marma Polskie Folie.

Wiemy, że rozwój naszej firmy oraz tworzenie od 25 lat doskonałych produktów to zasługa wytężonej pracy kilkuset pracowników, współpracy z kontrahentami dostarczającymi materiały o niezmiennie najwyższym standardzie oraz codziennego wsparcia ze strony zaufanych partnerów.

Obchodząc jubileusz 25-lecia doceniamy zaangażowanie wszystkich pracowników, kontrahentów oraz partnerów, które codziennie budują sukces firmy Marma Polskie Folie.

Wierzymy, że w dalszym ciągu tak skuteczne współdziałanie pozwoli nam równie efektywnie podążać w obranym kierunku, realizować wspólne priorytety i utrzymywać pozycję jednego z liderów w naszej branży.

W następne lata wkraczamy zmobilizowani wspólnie osiągniętymi sukcesami,  optymistycznymi prognozami na przyszłość oraz z nadzieją na dalszy, równie intensywny rozwój. W planach mamy budowę nowego zakładu w okolicach Bielska-Białej oraz nabycie kolejnych urządzeń w tym m.in. linii do powlekania oraz produkcji tasiemki, a także krosna tkackiego. Wierzymy, że tak naprawdę to dopiero początek, który pozwoli nam jeszcze pełniej rozwinąć skrzydła.

XXX- lecie firmy

30 lat wyzwań, trudności i… bardzo dynamicznego rozwoju. Spółka Marma Polskie Folie dorastała wraz z całą polską gospodarką - od raczkującego kapitalizmu, w którym przyszło jej powstawać, poprzez burzliwe ekonomicznie lata 90., wejście do Unii Europejskiej i ekspansję zagraniczną aż po dziś dzień, gdy firma jest jednym z najsilniejszych podmiotów w swojej branży.

Nikt spośród zgromadzonych na uroczystej gali odbywającej się w rzeszowskim hotelu Hilton Garden Inn nie miał wątpliwości, że 30 lat funkcjonowania Marmy można ocenić jednoznacznie pozytywnie. Przez ten czas firma zdążyła na stałe wpisać się w podkarpacki krajobraz gospodarczy. Najlepszym dowodem na to, jaką reputację udało się jej zbudować, była liczna obecność zaproszonych gości. Nie zabrakło wśród nich zaufanych kontrahentów, którym współpraca z Marmą pozwoliła na rozwój własnego asortymentu i rośnięcie wraz z jubilatką.

Na rocznicowym spotkaniu zjawili się też liderzy opinii, przedstawiciele świata biznesu, nauki, a także politycy.
Jak mówili przemawiający goście - wśród których byli m.in. marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl czy prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, Marma to połączenie wysokich, europejskich aspiracji rozwijającego się rodzinnego przedsiębiorstwa z wrażliwością na losy regionu. Dowód na to, że w Polsce biznes może szybko rosnąć i godzić to z realizacją celów społecznych. Firma bowiem nie tylko od lat inwestuje w regionie, zapewniając stabilne miejsca pracy, ale również podejmuje działania na rzecz lokalnej społeczności - czego przykładem jest wieloletnie wsparcie żużlowej drużyny Stal Rzeszów. Właściciele przedsiębiorstwa są także aktywnymi inwestorami modernizującymi miasto oraz region.

Rocznica to nie tylko okazja do wspomnień i przypomnienia, jak wielką rolę Marma Polskie Folie odgrywa w rodzinnym mieście i regionie. Nakreślone zostały nowe wyzwania i cele, bo firma nie ma zamiaru stać w miejscu i chce dalej umacniać swoją pozycję na europejskim rynku.
Jednym z najważniejszych wyzwań dla całej branży chemicznej będzie przestawienie sektora na bezemisyjne, neutralne dla klimatu tory. Temu właśnie poświęcone były poprzedzające uroczystość debaty, a także okrągły stół branży chemicznej odbywający się podczas wydarzenia.