O Firmie - Marma Polskie Folie

 

 

 

 

 

PONAD 30 LAT DOŚWIADCZENIA, SETKI ZAUFANYCH PARTNERÓW ORAZ TYSIĄCE ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

MARMA Polskie Folie od 1991 roku działa na rynku wyrobów polietylenowych różnych zastosowań – od rolniczych i ogrodniczych, poprzez budowlane i przemysłowe, aż po sektor chemiczny, kosmetyczny i spożywczy. Jesteśmy jednym z największych przetwórców tworzyw sztucznych w Europie.

Dziś Marma Polskie Folie to grupa, w skład której wchodzi oprócz zakładów na Podkarpaciu w Kańczudze i Nowej Dębie, także od 2003 roku spółka Chempack w Kędzierzynie – Koźlu, a od 2004 Lenko S.A. z Bielska – Białej i nowy zakład w Wilkowicach. Grupa jest podzielona na oddziały o określonym profilu działania. W Kańczudze produkuje się folie dla rolnictwa i ogrodnictwa, m.in. folie, laminaty, nadruki fleksograficzne, nowoczesne opakowania dla przemysłu spożywczego i chemicznego. W Nowej Dębie powstają membrany dachowe. Z Kędzierzyna Koźla natomiast pochodzą folie termokurczliwe, opakowania samonośne, worki wentylowe czy poliolefinowe siatki ogrodzeniowe, budowalne, kontenerowe, przeciw ptakom i przeciw kretom. Z kolei nasze zakłady w Bielsku-Białej i Wilkowicach produkują tkaniny z włókien sztucznych, wykorzystywane w przemyśle, budownictwie i ogrodnictwie, m.in. agrowłókniny, dzianiny cieniujące, tkaniny ogrodnicze i techniczne. Taki pełen wachlarz produktów pozwala zaoferować odbiorcom wszystko to, czego potrzebują.

Nasza firma to przede wszystkim ludzie

Zatrudniamy około 1000 wykwalifikowanych pracowników, w tym specjalistów w dziedzinie technologii polietylenów, fleksodruku, izolacji w budownictwie i innych obszarach. Jesteśmy otwarci na współpracę z ambitnymi osobami, które są gotowe podjąć nowe wyzwania.

Nieustannie dbamy o rozwój i ochronę środowiska

Konsekwentnie stawiamy na rozwój oraz innowację poprzez wprowadzanie nowoczesnych technologii. Nasze ośrodki badawczo-rozwojowe i laboratoria ciągle pracują nad tworzeniem nowatorskich rozwiązań. Jednocześnie, nie zapominamy o odpowiedzialności społecznej i trosce o środowisko. W naszej strategii priorytetem jest ochrona naturalnego otoczenia. Nasze wyroby z tworzyw sztucznych pełnią kluczową rolę w wielu dziedzinach życia, takich jak medycyna, lotnictwo, branża IT czy budownictwo. Jesteśmy świadomi, że skuteczny recykling jest niezwykle istotny dla ochrony środowiska, dlatego aktywnie współpracujemy z ośrodkami naukowymi, aby opracowywać technologie umożliwiające odzyskiwanie surowców z naszych produktów. Dzięki tym inicjatywom, przetworzone wyroby mogą znów znaleźć zastosowanie w życiu konsumentów.

Osiągnięcia i wyróżnienia

Jesteśmy dumni z licznych wyróżnień i prestiżowych tytułów, które otrzymaliśmy zarówno za naszą działalność produkcyjną, jak i za nasze zaangażowanie społeczne. W 2018 roku, nasza firma została uwzględniona w raporcie opublikowanym przez London Stock Exchange jako jedna z 1000 inspirujących marek europejskich. Zaledwie 30 firm z Polski znalazło się w tym zaszczytnym gronie, a nasze przedsiębiorstwo było jednym z nich. Kolejnym wyróżnieniem, które zdobyliśmy, jest tytuł Best Managed Companies za osiągnięcie doskonałych wyników dzięki najwyższym standardom zarządzania. Ponadto, otrzymaliśmy również tytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności, co potwierdza naszą solidność jako firmy, szacunek dla środowiska naturalnego oraz wrażliwość na potrzeby społeczności lokalnych. Z dumą informujemy, że zdobyliśmy także certyfikaty "Dobra Firma 2021", "Dobry Pracodawca 2021" oraz "EKO Firma 2021" za realizację naszych celów związanych z odpowiedzialnym biznesem. Jako dowód przestrzegania norm etycznych w biznesie, otrzymaliśmy Znak Jakości Przedsiębiorców - Superwiktoria. To tylko kilka z wielu prestiżowych tytułów i nagród, które zdobyliśmy.

Strona internetowa dedykowana dachom - www.dachowa.com.pl

Przygotowaliśmy dedykowaną stronę internetową dla naszych klientów, na której znajdują się informacje na temat elastycznych materiałów wodochronnych, takich jak membrany, paroizolacje i wiatroizolacje. Znajdą Państwo tam wiele artykułów dotyczących specjalistycznych zagadnień związanych z paroprzepuszczalnymi membranami do wstępnego krycia dachów (MWK), a także porady dotyczące prawidłowego wykonania dachu. W sekcji "Obalamy mity" nasi eksperci wyjaśniają nieprawdziwe informacje na temat pokryć dachowych, które mogą prowadzić do niepotrzebnych kosztów i problemów podczas budowy lub remontu. W dziale "Pliki do pobrania" dostępne są instrukcje i prezentacje, które w prosty i zrozumiały sposób opisują najważniejsze zagadnienia. Informacje techniczne zamieszczone na stronie www.dachowa.com.pl są przeznaczone dla osób zawodowo zajmujących się dachami, takich jak projektanci, architekci, dekarze, pracownicy nadzoru budowlanego oraz wszystkie osoby zainteresowane poszerzeniem wiedzy o technice dachowej.

Poznaj naszą historię - film