Marma 31 Rajd Rzeszowski - podsumowanie

Poniedziałek, 2022-08-08

Mrma 31 Rajd Rzeszowski to 150 km ścigania na wymagających asfaltowych oesach Podkarpacia. O punkty powalczyli uczestnicy czterech cykli: Trofeum Europy Centralnej FIA (European Rally Trophy), Mistrzostw Polski (RSMP), słowackiego czempionatu (MSR) oraz cyklu historycznego (Motul HRSMP). Na starcie w Rzeszowie gościliśmy 121 załóg, w tym ubiegłorocznego zwycięzcy. Zawody z bazą w stolicy Podkarpacia to już stały i uznany punkt kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajd Rzeszowski jest rundą RSMP nieprzerwanie od 2002 roku. W czartek, 4 doszło do zapoznania się z trasą odcinków specjalnych, odcinekiem testowym oraz wieczorną ceremonię startu. Biuro rajdu zlokalizowane było w hotelu Hilton, a uroczyste rozpoczęcie zawodów odbyło się na dziedzińcu galerii Millenium Hall. W tym miejscu kibice mogli zobaczyć rajdówki i porozmawiać z zawodnikami. Mechaników w akcji kibice mogli obejrzeć na terenie kampusu Politechniki Rzeszowskiej, gdzie był zlokalizowany park serwisowy.

W sobotę na rynku Rzeszowa odbyła się ceremonia zakończenia i wręczania nagród. Pochodzący z Rzeszowa Grzegorz Grzyb, pilotowany przez Adama Biniędę, sam zrealizował cel, o którym mówił na przedrajdowej konferencji – wygrana polskiej załogi. Na podium znalazł się przed Sylwestrem Płachytką, z którym toczył zaciętą walkę na podkarpackich asfaltach.

MARMA 31. Rajd Rzeszowski gościł zmagania piątej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, szóstej rundy mistrzostw Słowacji, dziewiątą odsłonę FIA CEZ oraz piątą pucharu Europy FIA ERT. Na odcinkach zmierzyli się również uczestnicy trzeciej rundy Motul Historycznych Rajdowych

Zmagania załóg w historycznych samochodach rajdowych na Podkarpaciu dobiegły końca. Konsekwentna realizacja założonej strategii opłaciła się załodze Luty/Celiński, która po raz czwarty z rzędu cieszy się ze zwycięstwa w Rajdzie Rzeszowskim. Pozostała część stawki musiała zmagać się z różnego rodzaju problemami.

Powrót do listy aktualności