Marma Polskie Folie wspiera organizację imprez regionalnych.

Wtorek, 2022-07-05

Wspaniałe pomysły i chęci i ich realizacji jest dla Nas bardzo ważne dlatego chętnie pomagamy aby spotkania zachęcały do interakcji miedzy ludźmi, promowały zdrowy tryb życia w tym uprawianie sportu.

Między innymi w bardziej sportowym wydaniu:

I - Kańczucka Dycha za nami !!

Dnia 25.06.2022r. po raz pierwszy odbył się bieg na 10 km „Kańczucka Dycha”

Na starcie biegu na Kańczuckim Rynku wstawiło się prawie 80 zawodników z różnych zakątków Województwa. Punktualnie o godzinie 10:00 Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło dał sygnał do startu. 10 Kilometrowa trasa biegła ulicami Kańczugi, następnie przez Siedleczkę – po czym powróciła na ulice Naszego Miasta (tj. ul. Polną - ul. Św. Barbary) meta Kańczuckiej 10 organizatorzy usytuowali podobnie jak Start biegu na Rynku w Kańczudze

Dodatkowym utrudnieniem dla biegaczy okazała się pogoda, gdyż w momencie rozpoczęcia biegu termometry wskazywały okolicę 28 stopni. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, gdyż pomimo tak ciężkich warunków atmosferycznych i niezwykle wymagającej trasy wszyscy zawodnicy ukończyli bieg.

oraz w wydaniu bardziej rekreacyjno rodzinnym czyli:

Piknik Rodzinny w Hucie Komorowskiej 12 czerwca 2022 r. w parku przy remizie OSP. Dla uczestników imprezy przygotowano wiele różnorodnych atrakcji. 

W trakcie pikniku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Nordic Walking dla uczniów szkół podstawowych o Puchar Kardynała Adama Kozłowieckiego pod patronatem Wójta Gminy Majdan Królewski. Rozegrano również mecz piłki nożnej pomiędzy absolwentami i uczniami.

Najmłosi uczestnicy pikniku mogli skorzystać z trampoliny, dmuchanych zjeżdżalni, karuzeli, przejechać  się na kucyku, wziąć udział w zawodach sportowych z nagrodami, obejrzeć pokazy strzeleckie, pomalować sobie twarz itp. Starsi spędzali miłe chwile na świeżym powietrzu przy kawie, pysznym domowym cieście lub kiełbasce z grilla oraz słuchali Kapeli z Majdanu Królewskiego.

Dochód z loterii fantowej został przeznaczony na pomoc Zosi i Franciszkowi - dzieciom z Afryki adoptowanym przez naszą szkołę i parafię. 

Powrót do listy aktualności