Marma Polskie Folie zostaje sponsorem tytularny Polskiej Hokej Ligi pod nazwą Marma Ciarko STS Sanok

Czwartek, 2022-07-28

W środę w Sanoku odbyła się konferencja prasowa, na której oficjalnie zaprezentowano nowych sponsorów sanockiego hokeja w tym naszą firmę Marma Polskie Folie oraz Millenium Hall centrum kulturalno-handlowe. Burmistrz Tomasz Matuszewski poinformował również, jak będzie brzmiała nowa nazwa czyli Marma Ciarko STS Sanok. 

Hokej na lodzie pojawił się w Sanoku na początku lat 50. Rozgrywano go w formie rekreacyjnej, najpierw w miejscu dawnego kortu tenisowego obok gmachu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” przy ulicy Adama Mickiewicza, a pod koniec lat 50. kilkaset metrów poniżej, w miejscu gdzie obecnie znajduje się hotel „Dom Turysty”. W tym czasie decydujące były warunki atmosferyczne pozwalające na uprawianie tego sportu. Pod koniec 1952 sekcja klubu Górnik Sanok finalizowała przygotowania do budowy lodowiska, wybudowanego przed sezonem zimowym 1953/1954. Cieszymy się, że teraz i my możemy zapisać się w tej historii. 

Wspaniale jest widzieć zadowolenie, ogromny entuzjazm i zaangażowanie kibiców, którzy nigdy nie zwątpili w swój klub. Mamy nadzieje, że uda nam się trafić do większej ilości osób w tym w Rzeszowie i zaszczepić pasją do hokeja. Będziemy mocno kibicować i wspierać drużynę, aby w tym sezonie osiągnęli największy sukces czyli pierwsze miejsce w rankingu Polskiej Ligi Hokeja. 

 

 

Powrót do listy aktualności