Podkarpaccy strażacy zdobyli medale na Mistrzostwach Świata 2022 w Lizbonie.

Piątek, 2023-03-03

Otrzymaliśmy piękne podziękowania za wsparcie i umożliwienie wyjazdu podkarpackim strażakom na Mistrzostwa Świata 2022 w Lizbonie.

Od 30 kwietnia do 7 maja 2022 r. w Portugalii w Lizbonie odbyła się 14-sta edycja „The World Firefighters Games 2022”, w której wzięło udział blisko 1500 strażaków z ponad 40 krajów - w tym także z Polski. W trakcie zawodów strażacy rywalizowali ze sobą w różnych dyscyplinach podczas wielu konkurencji sprawnościowych, indywidualnych oraz zespołowych.

Już pierwszego dnia zawodów zostały zdobyte dla Polski i Podkarpacia, aż 4 złote i 1 brązowy medal a w kolejne dni następne. Nasi reprezentanci zdecydowanie stanęli na wysokości zadania. Reprezentując podkarpacką i polską Państwową Straż Pożarną st. Kap. Andrzej Szpunar (Lotniskowa Służba Ratowniczo Gaśnicza - Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka) zdobył złoty medal w kategorii wiekowej  w biegu ulicznym na dystansie 10 km oraz złoty medal w biegu przełajowym Cross Country, natomiast mł. asp. Mateusz Telesz (KW PSP Rzeszów) zdobył brązowy medal w kategorii wiekowej w biegu ulicznym na dystansie 5 km.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!  Cieszymy się, że możemy wspierać wydarzenie w których odnosimy sukcesy na arenie międzynarodowej.