Rzeszowscy kajakarze na Mistrzostwa Świata Masters

Poniedziałek, 2022-08-22

Czterech zawodników Rzeszowskiego Klubu Kajakowego reprezentowało klub podczas Masters Canoe Sprint World Championships. Marcin Rymaszewski jest czwartym sprinterem kajakowym na Świecie. Po wspaniałym biegu finałowym musiał uznać wyższość kolegów zza granicy, ale potwierdził swoją dominację wśród zawodników krajowych rywalizujących w konkurencji k1 200 metrów. W tym samym finale Miłosz Szczudlo był dziewiąty. W swojej kategorii k1 200 metrów Krzysztof Bobola zajął dziewiąte miejsce. W k1 200  Rafał Bober z Miłoszem Szczudlo zajęli 9 miejsce. Na dystansie 500 metrów w kajakowych jedynkach siódme miejsce zajął Miłosz Szczudło, a tuż za nim finiszował Marcin Rymaszewski. Obaj Ci zawodnicy zajęli ósme miejsce w finale kajakowych dwójek na 500 metrrów. Cieszymy się, że rzeszowianie wystąpili w Mistrzostwa Świata Masters w Kajakrstwie. Gratulujemy wszystkim zawodnikom.