Ciepły i szczelny dom - Dom Polski

Piątek, 2022-11-18

Rosnące koszty utrzymania domów znacząco obciążają budżety polskich rodzin. Mają na to wpływ przede wszystkim podwyżki cen energii, gazu oraz opału. Koszty te będą wymuszać na użytkownikach stosowanie oszczędności, począwszy od przysłowiowego przykręcania kurków, a kończąc na wykonaniu termoizolacji budynków. W pierwszym przypadku ceny nieznacznie się zmniejszą, ale przy tym spadnie komfort, mieszkając w zimnym budynku. Drugi przypadek będzie wymagał dodatkowych nakładów finansowych związanych z ociepleniem budynku, ale ten wydatek trzeba potraktować jako inwestycję w przyszłość, który szybko się zwróci.

Termoizolacja to ocieplenie budynku np. jego ścian czy dachu. Utrata ciepła poprzez brak lub niewłaściwie wykonane ocieplenie ma bardzo duży wpływ na wysokość rachunków. Przykładowo źle wykonana izolacja dachu lub jej brak, to straty ciepła nawet do 30-40%. Bardzo ważne jest, aby do ocieplenia dobrać odpowiednie materiały. W przypadku dachu będzie to wełna mineralna, która posiada odpowiedni współczynnik przenikania ciepła. Należy pamiętać, że mokra lub nawet tylko zawilgocona wełna traci swoje właściwości izolacyjne i staje się przewodnikiem. Dlatego bardzo ważne jest zastosowanie membrany dachowej, która będzie chronić przed zawilgoceniem. Firma MARMA Polskie Folie posiada w swojej ofercie szeroką gamę membran i ekranów dachowych, które należą do najlepszych i najskuteczniejszych z dostępnych na rynku. MARMA realizując misję poszukiwania perfekcyjnego produktu stworzyła, dzięki użyciu nowych tworzyw i innowacyjnych technologii, membranę o jeszcze lepszych parametrach paroprzepuszczalnych i wytrzymałościowych. Nowy EKRAN IDEA 175 dzięki filmowi funkcyjnemu zawartemu między dwoma bikomponentowymi włókninami przepuszcza parę wodną na całej swojej powierzchni. W momencie pojawienia się pary wodnej jest ona błyskawicznie przekazywana na zewnątrz, nawet jeżeli różnica ciśnień nad i pod membraną jest minimalna. Oznacza to, że EKRAN IDEA 175 pracuje bardzo szybko, dzięki czemu pozbywamy się zawilgoceń, co ma duże znaczenie dla konstrukcji i termoizolacji dachu, a tym samym dla całego budynku

Vapour Regulator jest materiałem ograniczającym przepływ pary wodnej i blokującym przepływ powietrza, oraz jednocześnie zatrzymującym wodę, przeznaczonym do stosowania w przegrodach budowlanych typu dach, strop i ściany. Dzięki niskiej paroprzepuszczalności równie dobrze spełnia funkcje warstwy przewiewoszczelnej w ścianach szkieletowych (jako wiatroizolacja ), jak i warstwy osłaniającej przed nadmiarem pary wodnej termoizolację i konstrukcję  dachów pochyłych, w których zamontowano wysokoparoprzepuszczalne membrany wstępnego krycia. Vapour Regulator może być również zastosowany jako niskoparoprzepuszczalna folia wstępnego krycia pod pokryciami leżącymi na łatach.

Do izolacji i zabezpieczenia użytych materiałów termoizolacyjnych w budynku posłużą także inne folie, które znajdują się w szerokiej ofercie firmy MARMA Polskie Folie. Są to przede wszystkim folie paroizolacyjne, folie budowlane jako izolacje przeciwwilgociowe, stosowane w izolacji poziomej budynku oraz folie kubełkowe IZOFLEX do izolacji pionowej fundamentu. Folie hydroizolacyjne wytłaczane IZOFLEX to wysoka wytrzymałość mechaniczna zapobiegająca uszkodzeniom wynikającym z ruchów terenu, zasypywania wykopów lub osiadania budynku. Łatwy i szybki montaż możliwy w każdych warunkach atmosferycznych. Wytłoczenia tworzą szczelinę umożliwiającą dodatkowo wentylację izolowanych powierzchni zapewniając optymalną przestrzeń wentylacyjną oraz szybkie i skuteczne odprowadzenie wody do systemu drenażowego. Odporność na kwasy znajdujące się w glebie, kwasy nieorganiczne, wodę.

Powrót do listy aktualności