Czy paroizolacja to klucz do oszczędności na ogrzewaniu? - Murator 7.2023

Wtorek, 2023-08-08

Dokonanie właściwego wyboru materiałów izolacyjnych może przynieść oszczędności na poziomie 30-40% w zakresie zużycia energii potrzebnej do ogrzewania. To oznacza, że mniej ciepła ucieka na zewnątrz, co skutkuje zmniejszeniem kosztów związanych z utrzymaniem odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku. Długoterminowo, inwestycja w wysokiej jakości izolację może przynieść znaczące korzyści finansowe poprzez redukcję rachunków za ogrzewanie.

Jak wiemy parolizolacje są niezbędne na dachu a oferta firmy Marma Polskie Folie jest bogata  jeżeli chodzi o ten asortyment. Do najciekawszych należy Vapour Regulator, którego głównym zadaniem jest:

- zabezpieczenie konstrukcji i wszelkich termoizolacji przed przedostawaniem się do nich pary wodnej,

- zapobieganie zawilgoceniu termoizolacji oraz zjawiskom przewiewów, które polegają na ucieczce ciepłego powietrza przez szczeliny w konstrukcji ścian i dachów.

Inteligentna Paroizolacja Vapour Regulator polepsza kontrolę nad parą wodną i ułatwia uzyskanie szczelności powietrznej zewnętrznych przegród budowlanych: ścian i dachów. Bez niej w budynkach ucieka bardzo dużo ciepła przez niezamierzone szczeliny powstające na połączeniach różnych co do własności materiałów (np. drewna z murami). Zjawisko ucieczki ciepła przez szczeliny nazywane jest przewiewem i ma jeszcze jedną wadę. Transportowane ciepłe i wilgotne powietrze wewnętrzne w trakcie przepływu przez szczeliny schładza się  a zawarta w nim para wodna skrapla się powodując zawilgocenie przegród.

Więcej informacji na temat nowoczesnych materiałów dachowych można uzyskać na dedykowanej stronie: www.dachowa.com.pl . Polecamy dział „Pliki do pobrania”, gdzie zamieszczono instrukcje dla membran i paroizolacji) .Warto zaznaczyć, że zawarte tam instrukcje są (jako jedyne w Polsce) zgodne z Wytycznymi Dekarskimi Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy opracowanymi na podstawie zaleceń IFD (Międzynarodowej Federacji Dekarskiej).

Powrót do listy aktualności