Dla Twojego ogrodu - Murator Ogrody i tarasy Nr. Extra 1/2023

Czwartek, 2023-04-27

Wczesna wiosna to nie tylko dłuższe i coraz cieplejsze dni ale to także czas na porządkowanie przydomowych ogrodów po okresie zimy.

Zbieramy zeschnięta liście, połamane gałęzie oraz zdejmujemy zimowe osłony z krzewów, oczywiście pamiętając, aby nie zrobić tego za wcześnie.

Jest to też dobry czas na sadzenie nowych krzewów, bylin czy drzew ozdobnych. W tym przypadku zalecane jest zastosować ściółkowanie gleby przy pomocy agrowłókniny lub agrotkaniny.

Doskonale do tego zabiegu nadaje się czarna agrowłóknina AGROSTOP produkowana przez firmę MARMA Polskie Folie. Należy ją rozłożyć na spulchnionej i wilgotnej ziemi wokół pnia drzew lub krzewów. W ten sam sposób można zastosować tkaninę ogrodniczą, która również jest dostępna w ofercie firmy. Tkanina spełni to samo zadanie co agrowłóknina, ale jest znacznie wytrzymalszym i trwalszym materiałem, który na pewno posłuży dłużej. Ściółkowanie tymi materiałami przede wszystkim ogranicza rozwój chwastów, ale także zapobiegnie nadmiernemu przesychaniu gleby w letnie upalne dni. Wyłożoną na glebie agrowłókninę lub tkaninę dobrze jest przysypać np. korą ogrodową, która zapewni estetyczny wygląd. Wiosna to także czas zakładania nowych trawników. Aby cieszyć się ładnym, równym i zadbanym trawnikiem niezbędne jest zastosowanie siatki przeciw kretom, która również jest dostępna w ofercie firmy MARMA Polskie Folie. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod odstraszających krety, nornice i inne gryzonie. Zastosowanie siatki to również wzmocnienie i stabilizacja gruntu a przy tym nie przeszkadza ona w prawidłowym rozwoju systemu korzeniowego roślin. Wysiane wiosną warzywa w przydomowych ogródkach dobrze jest należycie zabezpieczyć przed przymrozkami białą agrowłókniną AGROSPEED. Rozkłada się ją luźno bezpośrednio na wysiane nasiona lub posadzone rośliny. Skutecznie zabezpieczymy w ten sposób rośliny nie tylko przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i przygruntowymi przymrozkami, ale także przed ptakami i gryzoniami. Przyspieszymy także wzrost roślin i zwiększymy plony. Firma MARMA Polskie Folie jest także producentem folii ogrodniczych stosowanych w uprawie warzyw, kwiatów i ziół pod osłonami.

Folia tunelowa wytwarzana w technologii 3MA posiada doskonałą wytrzymałość mechaniczną i elastyczność co stanowi optymalną ochronę dla upraw w tunelach foliowych. Zaletą tego sposobu uprawy warzyw i roślin jest stworzenie właściwego mikroklimatu sprzyjającemu wcześniejszemu kwitnieniu, szybszemu wzrostowi roślin oraz podwyższeniu wydajności plonów.

Powrót do listy aktualności