Nowość na rynku w magazynie branżowym Nasz Dekarz

Czwartek, 2022-05-26

EKRAN IDEA 175 -IDEAlna DWUSTRONNA MEMBRANA WYSOKO-DYFUZYJNA

Wysoko paroprzepuszczalne membrany wstępnego krycia (MWK) stały się standardem na dachach, wypierając inne, przestarzałe technologie. W firmie Marma Polskie Folie, realizując misję poszukiwania perfekcyjnego produktu, stworzyliśmy przy użyciu nowych tworzyw i innowacyjnych technologii membrany o jeszcze lepszych parametrach .

Dzięki temu możemy zaoferować IDEAlny produkt o niespotykanej dotąd paroprzepuszczalności, uzyskując jednocześnie optymalną gramaturę i wysokie parametry wytrzymałościowe. Ekran IDEA 175 ma symetryczny układ włóknin osłonowych, co zwiększa jego trwałość  i umożliwia układanie membran dowolną stroną. Wszystko to sprawia, że Ekran IDEA 175 jest jedynym tak nowoczesnym produktem na rynku, który skutecznie łączy najważniejsze dla membran zalety.

Innowacyjny film funkcyjny zawarty między dwoma mocnymi, bikomponentowymi włókninami przepuszcza parę wodną na całej swojej powierzchni, wzdłuż wszystkich jego molekuł. W momencie pojawienia się pary wodnej pod membraną, jest ona błyskawicznie przekazywana na zewnątrz, nawet jeżeli różnica ciśnień nad i pod membraną jest minimalna, co oznacza, że Ekran IDEA 175 pracuje bardzo szybko. Dzięki temu pozbywamy się zawilgoceń, co ma duże znaczenie dla komfortu mieszkańców budynku chronionego przez dach z pokryciem uszczelnionym Ekranem IDEA 175 oraz dla jego konstrukcji i termoizolacji.

Powrót do listy aktualności