Rozwiązania na oszczędny dom i ogród. Budowa i remont krok po kroku Murator 10.2022

Poniedziałek, 2022-11-07

Rosnące koszty utrzymania domów znacząco obciążają budżety polskich rodzin. Mają na to wpływ przede wszystkim podwyżki cen energii, gazu oraz opału. Koszty te będą wymuszać na użytkownikach stosowanie oszczędności, począwszy od przysłowiowego przykręcania kurków, a kończąc na wykonaniu termoizolacji budynków. W pierwszym przypadku ceny nieznacznie się zmniejszą, ale przy tym spadnie komfort, mieszkając w zimnym budynku. Drugi przypadek będzie wymagał dodatkowych nakładów finansowych związanych z ociepleniem budynku, ale ten wydatek trzeba potraktować jako inwestycję w przyszłość, który szybko się zwróci.

IDEA 175.

Termoizolacja to ocieplenie budynku np. jego ścian czy dachu. Utrata ciepła poprzez brak lub niewłaściwie wykonane ocieplenie ma bardzo duży wpływ na wysokość rachunków. Przykładowo źle wykonana izolacja dachu lub jej brak, to straty ciepła nawet do 30-40%. Bardzo ważne jest, aby do ocieplenia dobrać odpowiednie materiały. W przypadku dachu będzie to wełna mineralna, która posiada odpowiedni współczynnik przenikania ciepła. Należy pamiętać, że mokra lub nawet tylko zawilgocona wełna traci swoje właściwości izolacyjne i staje się przewodnikiem. Dlatego bardzo ważne jest zastosowanie membrany dachowej, która będzie chronić przed zawilgoceniem. Firma MARMA Polskie Folie posiada w swojej ofercie szeroką gamę membran i ekranów dachowych, które należą do najlepszych i najskuteczniejszych z dostępnych na rynku. MARMA realizując misję poszukiwania perfekcyjnego produktu stworzyła, dzięki użyciu nowych tworzyw i innowacyjnych technologii, membranę o jeszcze lepszych parametrach paroprzepuszczalnych i wytrzymałościowych. Nowy EKRAN IDEA 175 dzięki filmowi funkcyjnemu zawartemu między dwoma bikomponentowymi włókninami przepuszcza parę wodną na całej swojej po wierzchni. W momencie pojawienia się pary wodnej jest ona błyskawicznie przekazywana na zewnątrz, nawet jeżeli różnica ciśnień nad i pod membraną jest minimalna. Oznacza to, że EKRAN IDEA 175 pracuje bardzo szybko, dzięki czemu pozbywamy się zawilgoceń, co ma duże znaczenie dla konstrukcji i termoizolacji dachu, a tym samym dla całego budynku.

AKWEN.

Bardzo często posiadacze domów mają swoje przydomowe ogródki warzywne i owocowe. Na terenie Polski ogłaszane są obostrzenia w związku z coraz większymi brakami wody spowodowanymi zwiększającą się jej konsumpcją, a także występującymi suszami. Rodzi to problem z odpowiednim zaopatrzeniem odbiorców w wodę a tym samym brakiem możliwości odpowiedniego nawadniania trawników, rabateknwarzywnych czy kwiatowych. Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest magazynowanie wody opadowej. Posłużyć może do tego folia AKWEN oferowana przez MARMA Polskie Folie, dzięki której możemy wykonać nawet nieduże oczko wodne lub mały staw obok domu. Oprócz walorów estetycznych i relaksacyjnych gromadząca się w nimwoda opadowa może posłużyć do podlewania w przydomowym ogrodzie. Oszczędzać wodę możemy również, stosując inne produkty firmy MARMA Polskie Folie. Służą do tego agrowłókniny i tkaniny ogrodnicze stosowane jako ściółkowanie gleby w rabatach warzywnych, kwiatowych oraz pod drzewami i krzewa mi ozdobnymi. Materiały te dobrze przepuszczają wodę do gleby, jednocześnie zapobiegając jej nadmiernemu parowaniu, dzięki czemu wilgoć w ziemi utrzymuję się znacznie dłużej.

IZOFLEX

Do izolacji i zabezpieczenia użytych materiałów termoizolacyjnych w budynku posłużą także inne folie, które znajdują się w szerokiej ofercie firmy MARMA Polskie Folie. Są to przede wszystkim folie paroizolacyjne, folie budowlane jako izolacje przeciwwilgociowe, stosowane w izolacji poziomej budynku oraz folie kubełkowe IZOFLEX do izolacji pionowej fundamentu.

Powrót do listy aktualności