Skuteczna ochrona roślin dzięki Agrowłókninom! - Murator 11.2023

Czwartek, 2023-12-07
Jesień to okres, w którym ogrodnicy podejmują wiele istotnych prac związanych z przygotowaniem swojego ogrodu do nadchodzącej zimy. Dbając o nasze rośliny i krzewy w tym czasie, możemy zapewnić im lepsze warunki do przetrwania trudnych warunków. Jednym z wartościowych narzędzi, które możemy wykorzystać w tych celach, są białe agrowłókniny zimowe AGROTERM o wyższej gramaturze. Dlaczego warto je wybrać?

Agrowłókniny AGROTERM to skuteczna ochrona roślin przed mrozem, zwłaszcza w sytuacjach, gdy brakuje śniegu. Montaż takiej osłony powinien odbywać się tuż przed spodziewanym ochłodzeniem lub po pierwszych przymrozkach. Dzięki agrowłókninie AGROTERM zapewnimy naszym roślinom, zwłaszcza tym, które mają niską mrozoodporność, niezbędną ochronę przed niskimi temperaturami.

Niezwykle ważną cechą agrowłókniny AGROTERM jest jej różnorodność rozmiarów. Obejmuje ona szerokie taśmy, które pozwalają na osłanianie nawet wysokich krzewów i drzew, jak również rękawy i kaptury, które stosuje się na pojedynczych roślinach. Te ostatnie są dodatkowo wyposażone w tasiemki, które umożliwiają solidne przytrzymanie osłony na roślinie. Proces zakładania jest prosty - nakładamy kaptur lub rękaw na szczyt rośliny i naciągamy go do podstawy, a następnie zawiązujemy sznurek znajdujący się w dolnej części osłony.

Stosując agrowłókninę AGROTERM, zabezpieczamy nasze rośliny je przed mrozem i chłodem, co jest kluczowe dla ich przetrwania w zimie. Dodatkowo, osłona agrowłókniną zapobiega uszkodzeniom spowodowanym przez padający mokry śnieg, który może być ciężki i niszczyć rośliny. Warto szczególnie zadbać o rozłożyste krzewy, które mogą być narażone na zgniatanie przez śnieg. Oprócz tego, agrowłóknina AGROTERM stanowi skuteczną barierę przed zimnym wiatrem, który może przyspieszyć wysuszenie roślin i wywołać przemarznięcie ich korzeni. Ponadto, osłona ta chroni przed obgryzaniem kory przez dzikie zwierzęta, co jest problemem w wielu regionach.

Powrót do listy aktualności